TV4 Nyhetsmorgon
Publicerad,
Caroline Ahlqvist är vinnare av Hela Sverige Bakar 2013, författare till bakboken "Älska att Baka" och här i bloggen bjuder hon på mumsiga recept och baktips men också annat från sitt liv som morsa, sambo, massör, träningsälskare och matte. Kom gärna med frågor om bakning eller skrik till när ni tycker nåt är bra eller dåligt. Nu kör vi!
Åh vad kul! Imorgon kommer taxin kl 06.10 och kör mig till TV4 huset! Jag ska baka pajer är det tänkt. Köttfärspaj och ananaspaj tänkte jag bjuda på!
Hade på tv:n medans jag bakade bröd och förberedde min pajer till dagens väninnelunch. Blev så glad när jag förstod att det är min brevis dotter som jag gör mig en bekantskap med. Du var strålande. Gjorde själv en glutenfri pajdeg på juldagen, så jag kände igen kletet. Gläds åt dina framgångar