Header Image

Spark i baken

Spark i baken är en av Sveriges största träningsbloggar. Terese Alvén är aktuell med boken ”Träna tillsammans med familjen”, en inspirerande bok för föräldrar med barn 0-12 år. Hon föreläser också mycket med utgång från sin förra bok ”Viktig – från matmissbrukare till träningsförebild”, frilansar som skribent och webbredaktör.

Ses vi imorgon?

Jag har haft en underbar dag på bokmässan, många fantastiska bloggläsare som hittade till montern. Bildregn kommer efter mässans slut.

Ni som vill säga hej imorgon, jag finns i montern mellan 10 och 13, sedan måste jag bege mig till tågstationen för hemfärd. Halv tolv står jag på scen med min författarkollega och vän Niclas Christoffer och pratar inom temat känsliga relationer.

Nu ska jag ut på stan och äta middag med förlaget!

20130928-193533.jpg

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *