Header Image

Spark i baken

Spark i baken är en av Sveriges största träningsbloggar. Terese Alvén är aktuell med boken ”Träna tillsammans med familjen”, en inspirerande bok för föräldrar med barn 0-12 år. Hon föreläser också mycket med utgång från sin förra bok ”Viktig – från matmissbrukare till träningsförebild”, frilansar som skribent och webbredaktör.

Inte bästa lördagen

Publicerad,

Sedan igår kväll har jag inte riktigt varit på topp. Mår illa och känner mig olustig. Sov dåligt inatt och nu har jag precis vaknat efter en tvåtimmarslur. Det är idag exakt en månad kvar till beräknat förlossningsdatum. Tror inte att det är på gång redan, har nog bara dragit på mig något som förhoppningsvis snart försvinner. Nu ska jag gå och lägga mig i soffan en stund och titta på Charles när han leker med sina bilar.

4 Kommentarer

  1. Oj, krya på dig. Är det inte rätt vanligt att man mår dåligt på ett speciellt sätt när förlossningen närmar sig? Har hört om många som blir lite deppade samt i fysiskt dåligt skick innan.. Kram på dig i alla fall.

  2. Fy !!! UScha….hoppas du blir kvitt detta snabbt. Krya på dig !

  3. Usch! Hoppas att du snart mår bättre! Krya på dig!
    Kram kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *