Header Image

Stronger Life

Tjejen med många drömmar! Välkommen till min blogg om livet. Mycket har förändrats under pandemin och det gjorde även jag. Jag tog ett kliv in i det spirituella livet, började kämpa för vad jag brann för och nu befinner jag mig mitt i jakten på mitt drömliv. Jag har precis studerat klart och licensierat mig till kostrådgivare med KBT inriktning och fortsätter studier med livscoach licens. *Målet* Starta eget *Drömmen* Jobba platsoberoende, pendla boende mellan Spanien och Sverige samt vara ekonomiskt oberoende. För kontakt maila Didi på strongerlife.media@gmail.com

Såhär började jag

Publicerad,

influencer-topblogg-kost-health-beauty

.. min morgon. Vilken otroligt härlig morgon jag fick idag och vilka härliga dagar vi kommer att få hela denna vecka! Sensommar när den är som bäst, love it. Det är måndag och jag har starta måndagen med träning innan jobbet. Det är en lättnande känsla att ha det klart för dagen och att börja med att vakna till i hela kroppen.

Nu väntar en härlig måndag med ny energi efter en uppladdande helg. Jag ser fram emot att få sätta tre mål som ska uppnås denna vecka. Jag jobbar mot en dröm som jag verkligen vill uppfylla oavsett om det är 2020 eller om 5 år, men jag vill verkligen ha det uppfyllt. Så just nu jobbar jag hårt för att lyckas med den här drömmen som jag gärna berättar om så snart jag börjar närma mig lite.

liveyourdreams-life

Du ska inte låta andra trycka ner dina drömmar. Du ska aldrig ge upp på de heller, för många gånger rinner det ut i sanden och sen glöms det, men det blir återkommande efter några år igen. Sen rinner det ut igen och sen kommer det tillbaka igen… Ja då är det dags att ta tag i det tycker jag. Vad väntar jag på? Bli gammal? Bli pensionär? Nä jag tänker inte vänta med mitt liv, jag vill göra något nu, som ung och vital.

Låt ingen trycka ner dina drömmar, låt igen och inget få dig att glömma dina mål.

Ha en fin måndag.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *