Header Image

4 kids and braids

Hej och Välkomna till mig eller oss är mer rätt! Karin heter jag och jag är mamma till Mollie och trillingarna Tilda, Maja och Tea. Här kommer ni få följa vårt vardagsliv med allt vad det innebär. Mitt stora intresse i livet är att fläta och så älskar jag inredning. Tjejernas stora intresse är deras olika fritidsaktiviteter så det är något ni också kommer att få del av här. :)

Mamma du förstår inte

Publicerad,

God morgon!

Igår blev det en riktigt jobbig kväll för Tea.

Ngra barn på lägret var osams . Tea ringde å berättade det men var ändå glad just då. Men tyckte det var jobbigt.

Sedan blev det tokigt då jag som ibland vill hjälpa till med saker som inte jag ska lägga mig i. Slutade med att Tea fick en tillsägelse å då blev hon så ledsen.

Blev några mess och samtal. Hon var arg på mig då jag enligt henne inte förstod något alls.

Förstår så mycket mer än vad hon tror. Jag kunde aldrig sova borta när jag var yngre. Kan knappt sova borta nu.

Nu är det bara 1 natt kvar.

Hon kunde valt att vara på lägret på dagarna och sovit hos oss. Dock var det ingen annan från klubben som skulle göra det. Så det var aldrig något alternativ för Tea.

Jag vet att bara hon somnar så blir det bra. Hon är inte alls ledsen när hon vaknar, å inte alls ledsen under dagen. Det gör att vi ändå kan pusha henne till att sova kvar.

Hon ville att vi skulle komma å titta på morgonpasset så här är vi nu. Skönt att komma upp faktiskt. Blir eventuellt en utflykt idag.

Njut av dagen ?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *