Header Image

Det ljuva 40+ livet

Jag fyllde 40 år sommaren 2011 och så här är mitt liv på andra sidan kullen. Jag är sambo med D och tillsammans har vi två augustitjejer födda 2006 och 2008. Vi bor lite lantligt på Ingarö i Stockholms skärgård. När jag inte är på jobbet myser jag med familjen, fotograferar, pysslar, sjunger och tränar döttrar i friidrott. Om inget annat anges är alla bilder fotograferade av mig. <I>Kontakt:<BR> 40plus(at)outlook.com</I>

BFF studiofoto

Publicerad,

studio2I helgen var vi i fotostudion och denna gång fick vi besök av storasysters bästa vän. De har känt varandra sedan de var 1 år, men tyvärr bor vi inte längre på samma ort och det blir ibland glest mellan träffarna.

studio1De mycket passande tröjorna hittade jag på H&M och dessutom på rea :).

studio3Lillasyster fick också vara med. Annars var hon som hon själv uttryckte det min ”lilla assistent” och hjälpte till med reflexskärmar, att ställa fram stolar och andra viktiga sysslor.

studio

1 Kommentar

  1. Jättefina bilder! Vad det gör mycket att ha tillgång till studio med enhetlig bakgrund och rätt belysning.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *