Mössa
Publicerad,
Jag fyllde 40 år sommaren 2011 och så här är mitt liv på andra sidan kullen. Jag är sambo med D och tillsammans har vi två augustitjejer födda 2006 och 2008. Vi bor lite lantligt på Ingarö i Stockholms skärgård. När jag inte är på jobbet myser jag med familjen, fotograferar, pysslar, sjunger och tränar döttrar i friidrott. Om inget annat anges är alla bilder fotograferade av mig. <I>Kontakt:<BR> 40plus(at)outlook.com</I>
I fruktdisken vädjade barnen att vi skulle köpa jordgubbar, för de hade sett på TV (Philofix) att man kunde göra något roligt med dem. Väl hemma vispades grädde och dessa söta tomtejordgubbar växte fram.
86 av 365: Mössa; tema 196 i utmaningen 365 foton 2014.
Vilken kul idé. Annars träffar man väl inte på tomtar & jordgubbar samtidigt alltför ofta…
Vilka supersöta
jordgubbstomtar! Det var verkligen jordgubbar med vispgrädde på ett helt nytt sätt…nästan för fina för att ätas upp. Snyggt med det korta skärpedjupet med fokus på mittenraden!
Gud så söta. Vilken rolig idé.
Så söta! Förstår att barnen ville göra dem