Header Image

Stronger Life

Tjejen med många drömmar! Välkommen till min blogg om livet. Mycket har förändrats under pandemin och det gjorde även jag. Jag tog ett kliv in i det spirituella livet, började kämpa för vad jag brann för och nu befinner jag mig mitt i jakten på mitt drömliv. Jag har precis studerat klart och licensierat mig till kostrådgivare med KBT inriktning och fortsätter studier med livscoach licens. *Målet* Starta eget *Drömmen* Jobba platsoberoende, pendla boende mellan Spanien och Sverige samt vara ekonomiskt oberoende. För kontakt maila Didi på strongerlife.media@gmail.com

Avstämning mål och glögg

Publicerad,

This post contains adlinks from Adviral

Söndagsuppdateringen blev inte som tänkt. Kom otroligt sent, sorry för det.

Satt just och läste hos Alexandra Nilsson, att hon överväger att sluta blogga. Det vore ju så tråkigt tycker jag, jag tycker ju verkligen om hennes blogg. så trist att sluta bara pga ett namn. Men det är självklart hennes egna val.

I alla fall, nu är det dags för avstämning med målen.

Så veckans mål är 

? Träna 4 ggr denna vecka (förra veckan blev 3 ggr)- Jag tränade faktiskt bara 3 ggr denna vecka också, mins inte ens varför jag inte lyckades med 4 ggr men det var något med att jag inte hann.. 

? Inget sött/godis/snacks fören på lördag – Ja faktiskt höll jag mig bra i fredags, det gick bra trots pr event. 😉 

? Plugga teori 5 dagar denna vecka !- Jag har bara kunnat plugga 4 dagar så jag har lite kvar att jobba på den här biten. 

Idag är det EXAKT 1 månad kvar till julafton! Det går rasande fort och egentligen kommer ju Black Friday väldigt lägligt så att man kan köpa på sig bra med julklappar, INNAN mellandagsrean.
En annan grej är nästa helg, det är ju 1a advent då! Dags att ta fram julpynten, adventsljusstake och glöggen!

 

Glöggkaraff / Russin- Och Mandelskålar / Glöggkanna / Glöggslev / Glasmugg / Glöggmugg / Glöggskedar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *