Header Image

Stronger Life

Tjejen med många drömmar! Välkommen till min blogg om livet. Mycket har förändrats under pandemin och det gjorde även jag. Jag tog ett kliv in i det spirituella livet, började kämpa för vad jag brann för och nu befinner jag mig mitt i jakten på mitt drömliv. Jag har precis studerat klart och licensierat mig till kostrådgivare med KBT inriktning och fortsätter studier med livscoach licens. *Målet* Starta eget *Drömmen* Jobba platsoberoende, pendla boende mellan Spanien och Sverige samt vara ekonomiskt oberoende. För kontakt maila Didi på strongerlife.media@gmail.com

Dagens tacksamhet

Publicerad,

God morgon fredag. Idag vaknade jag minsann med en härlig känsla i kroppen. Visserligen med krasslig hals ändå men så glad och tacksam över vad jag har åstadkommit på så kort tid. När jag vill ge mig in på något så gör jag det verkligen och då går det undan. Så  jag är verkligen glad att jag är den jag är, att jag går på nitar, stressar ihjäl mig ibland visserligen men ändå en person som är i härdig. För nu sitter jag här med min dröm och kan bara inte fatta det. Life is good.

Det för mig till nästa ämne, tacksamhet. Att vara tacksam för det man har i livet är verkligen så viktigt, så otroligt viktigt för att må bra.

Jag tacksam för mitt ställe i Spanien. Tänk att jag nådde det äntligen, trodde inte det.
Jag är tacksam för mitt jobb, mitt jobb som får mig att kunna ta flexledigt, styra mina tider och kunna jobba från kontor, hem och landställe.
Jag är så tacksam för mina föräldrar som hjälpt oss så mycket med köpet av Spanienbostaden. barnpassning och en massa andra saker.

My good, jag är verkligen så tacksam och glad, lyckligt lottad!!

Hur som helst idag har vi en massa saker att göra och hela helgen faktiskt men just nu är det bara jobb som väntar.

Spanien-Torrevieja

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *