Header Image

Hanna och hennes grabbar

I den här bloggen kommer jag berätta om vår vardag som ibland är total kaos. I vår familj har ett av barnen ADHD och autism, vad ger det för svårigheter för resten av familjen? Hur tänker vi för att göra det bästa för alla tre barnen? Vi köpte hus 2020. I detta hus har vi börjat renovera lite här och där. Vad har vi för drömmar? Renoveringsplaner? Jag är överviktig och jobbar på att komma i form. Vad gör jag? Träning? Kost? Allt detta kommer bloggen handla om. Och jag ska göra allt jag kan för att dela upp inläggen så gott det går så att de som vill läsa om min personliga resa med vikten, får läsa om det, och ni som vill läsa mer om renoveringen, ni ska kunna läsa mer om det.

Vet dom?

Publicerad,

Jag börjar misstänka att både mor och Emelie vet om hur det ligger till.

Vi kommer troligtvis fira jul hemma i vårt hus i år. Och sen sa mamma det är ju inte hugget i sten, du kan ju ändra dig för att du inte orkar. Vad menar hon?! Jag frågar men får inget svar. Så jag tror hon vet att något är på gång. Eller så tänker hon att det är för mycket med plugget men jag har ju inget efter den 19 december och Jonas har tagit ledigt för att hjälpa till sista dagarna.

Emelie är ju den av mina vänner som kan räkna ut saker innan en själv gjort de. Så jag tror redan hon vet, bara en känsla, är inte alls säker.

Får väl se om det går att dölja dessa sista 2,5 veckor nu. hade varit roligt men det känns som att jag växer flera centimeter per dag på magen!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *