Header Image

janemarina

Hej! Vad roligt att du har hittat till min blogg. Mitt namn är Jane, men många känner mer igen mig som Janemarina. Den här bloggen startades för snart 3 år sedan när jag väntade vår dotter Melina. Jag hade aldrig kunnat drömma om att den skulle växa så fort som den gjorde. Jag är så tacksam över detta för det har öppnat många nya dörrar för mig och min familj. Det bästa av allt är relationen jag fått till många av er läsare. Här på bloggen kommer du kunna följa våra husrenoveringar. Vi köpte vårt drömhus för två år sedan, men det är långt ifrån klart. Sommaren 2017 medverkade vi i tv-programmet Bygglov. En dröm blev verkligen sann för oss! När vi inte snickrar så bjuder jag även på vardagsglimtar, mina drömmar så som mardrömmar. Inredning ligger mig också varmt om hjärtat så blandningen är stor här inne. Jag hoppas att just du ska hitta någonting kul att läsa om här. Kontakt/Samarbetsförfrågningar: info.janemarina@gmail.com Se även min instagram Janemarina

Sött som socker

Publicerad,

Detta inlägg är reklam för Babyshop och inlägget innehåller annonslänkar

I skrivande stund så längtar jag verkligen utomlands. Det känns underbart att vi åker snart. Lite av charmen med att åka utomlands är längtan innan. Denna resa är så välbehövlig för oss som familj. Jag har redan börjat kika lite vilka plagg som ska med på resan. Vill matcha tjejerna såklart! Tycker det är gulligt!

Bodyn nedan är ny från Babyshop och hårbandet likaså. Jag har knutit åt hårbandet då det var lite stort men fick det att funka. Älskar att det är i leo mönster!! Dessa plagg följer såklart med på resan!

Ni hittar länk till bodyn här och hårbandet här!

Fin fredag till er!

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *