Header Image

Stronger Life

Tjejen med många drömmar! Välkommen till min blogg om livet. Mycket har förändrats under pandemin och det gjorde även jag. Jag tog ett kliv in i det spirituella livet, började kämpa för vad jag brann för och nu befinner jag mig mitt i jakten på mitt drömliv. Jag har precis studerat klart och licensierat mig till kostrådgivare med KBT inriktning och fortsätter studier med livscoach licens. *Målet* Starta eget *Drömmen* Jobba platsoberoende, pendla boende mellan Spanien och Sverige samt vara ekonomiskt oberoende. För kontakt maila Didi på [email protected]

När man tror det flyter på…

Publicerad,

God morgon vackra skapelser. 

Jag sov bra i natt, drömde lite skumt men sov ändå bra. Studsade upp kl 06:00 för att springa in i mitt yoga rum som jag nu äntligen har fått tillbaka (pappa flyttade ut) och hade min morgonstund som jag brukade förut.

Yoga 10 minuter
Meditation 15 minuter
Oracle deck card reading
Journaling

Och sen en god frukost som jag gjorde förr. Med levande ljus, rökelse och härlig morgonmusik. Shit vad härligt det är att börja dagen så. Man liksom sätter hela dagens känsla direkt. Tacksamheten flödar och jag mår riktigt bra..

tills sms kommer in från min far.
”vaknade med en fruktansvärd smärta i magen, tror det är gallan igen…”

Vi får se hur den här dagen blir. Idag har jag otroligt mycket att göra, jag ska inte oroa mig i onödan och dra förhastade slutsatser. Nu behöver jag fokusera på mitt jobb fram till att min far ringer och meddelar mig vad läkaren sa.

spirituality

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *