Header Image

Fru Magnolia

Pojkmamma, gift med mannen i mitt liv, äter gärna gott, dricker ofantliga volymer med te, lär mig att ta hand om en trädgård, springer för att leva och vill finna lugnet och meningen med livet. För kontakt: anna.werna@gmail.com

Jobba

Publicerad,

Jobbade igår och idag. Väldigt roligt faktiskt. Det var länge sedan jag fick ha hand om de lättre patienterna, och inte de som är krångligast och sjukast. Underbart! Idag sitter jag på barnakuten. Lagom att göra. Svarar i telefon och surfar.

Igår kom sambon hem med alla lister som vi ska i hallen, ja där vi tapetserade om. Det kommer att bli så fint! Han hade rätt när han sa att oljad ek skulle passa. Nu ska de bara skruvas upp osså. Och sen, ska det köpas fler taklister… som ska oljas. Och sen kanske jag kan återta sovrummet! *Längtar*

Ska försöka att ta mig ner till gymmet idag. Kommer att kännas motigt, men jag borde… jag ska! Det känns ju så skönt efteråt. Och då känskar jag kan äta en pizza med gott samvete.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *