Nummer sex
Publicerad,
Elisabeth Lindroth, bor och verkar i Burträsk, som ligger utanför Skellefteå i det fantastiska landskapet Västerbotten. Delar kylskåp med Leif och skämmer bort hunden Ralf. Är utbildad frisör men ska strax byta riktning i livet. Är nybliven mamma till Åke som föddes 10/1-15.
Efter lite majsringar följt av vegetarisk lasagne small Åke av i vår säng och har sovit över en timme nu. Jag ligger bara bredvid och njuter, surfar och vilar.
Hoppas att varje minut han sover innebär några baciller mindre så att jag slipper suga snor snart!
Sitter med STOOORT leende….
Åhhh vad jag har NJUUUTIT av alla inlägg idag….
TACK för att du gjort min dag….
Trevlig Helg!
Kraaam på Er…
jag hoppas det också.
Vad är detta för majsringar och vart hittar man dom? Har bara hört talas om majskorkar!
Vi hittade dem på Hemköp i Härnösand, har inte sett dem tidigare! De är så små och perfekta för träning av pincettgrepp! Märket är Semper!
Suga snor – A way of life! Vi överanvände vår SnorFrida (heter den så? Heh…) för att hjälpa lillfisen. Men resulterade i att slemhinnorna i näsan svullnade och han blev täppt av den anledningen istället. Vi kan tydligen inte ”lagom” i vår familj!