Header Image

Ecochicas

Charlotta Wågert är en av grundarna till LOPPI.se. Hennes familj består av busiga 6-åringen Rufus som har ADHD, tvillingarna Franka & Alba, hunden Sigge och mannen Levente. Tvillingarna föddes efter en lång IVF-resa. Hon Bor utanför stan i ett hus när hon inte är på landet i Skåne. Hissar allt som är vackert, tidningar och böcker, eko-prylar i alla former, New York, öppna människor med självdistans och humor - och fredagsmys! På bloggen skriver hon om vardagskaos och entreprenörslivet.

Lilla Rufus och bakis farbrorn

Publicerad,

Vi är och ser ”Lilla Anna och Långa Farbrorn”.
Det var utsålt på första bion så vi fick hasta till Söder…. Så typiskt oss, alltid lite sena, alltid lite oplanerade…. Men vi får alltid ihop det i slutändan på något vänster.

Mannen framstår som ganska ”skör”’ idag får jag säga….. Att det ska vara så svårt att erkänna att man är bakis för en del? Min pappa var precis likadan. Är din karl likadan?!

Mannen hänger iallafall med på allt och han gnäller inte. Skulle bara våga… Men han är fåordig. Mycket fåordig….

20121229-122418.jpg

20121229-122438.jpg

20121229-122445.jpg

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *