Header Image

Villa Sjöliden

Nathalie heter jag och är en kreativ småbarnsmamma som lever livet på landet i ett hus vid vattnet som ständigt renoveras med trädgårdsdrömmar, DIY-projekt stora som små tillsammans med snickaren och våra två skatter. Varmt välkomna till min värld!

En minst sagt nöjd liten dam!

Publicerad,

Innehåller annonslänkar

God morgon kära ni<3 

Torsdag, och jobbveckans näst sista dag ska snart påbörjas. Men förtillfället ligger jag och njuter av tystnaden i den varma sängen och tänkte tillbaka på gårdagen.

Gårdagen, då först ett härligt besök hos min samtalsterapeut gjordes för att sedan åka hem och skjuta iväg min minsta skatt på dansskola.

Det var en minst sagt nöjd liten dam som äntligen fått börja dansa igen, efter ett coronauppehåll!

Sedan åkte vi raka vägen hem, åt lite mat och kröp ner till kojs.

Alltså, dessa dagar går i ett! Och när barnen somnat och man själv får ”andas” en stund… ja, då toksomnar man i soffan istället! Livets vardagar;)

Men nog talat om det, för idag tänkte jag visa er dessa finfina plagg som gärna skulle få flytta in i min garderob!

Klänning, poncho med polokrage, klänning och tröja

Och det ABSOLUT finaste plagget hittar ni här! VILL HA!

Nej, dags att kicka igång denna torsdag!

Önskar er en fin dag<3 

Kram Nathalie

 

 

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *