Header Image

Victorias Stil

Hej! Victoria heter jag och är 32 år. Gift med Fredrik och tillsammans har vi två underbara barn Hugo och Jonathan, är nu gravid med vårt tredje barn som är beräknad att komma i slutet av maj. Vi bor i vårt nybyggda drömhus som vi varit med och skapat från grunden med mycket kärlek. Inne hos mig kommer du att kunna få läsa och se bilder på inredning, mode, outfits, familjeliv, skönhet, mat och allt det goda som livet har att erbjuda och förhoppningsvis finna massa inspiration. Hoppas att ni kommer att trivas här.

Födelsedagsfirande

Publicerad,

Hej vackra du! 

Här har jag blivit väckt av en liten förväntansfull kille som vaknade flera ggr i natt och undrade om det var morgon och hans födelsedag snart. J somnade iallafall om och vi gick upp och tog emot farmor och farfar som kom med tårtan som han önskat. Med sång och paket så gick vi och uppvaktade Jonathan (som låg vaken i vår säng) och väntade på att vi skulle komma. Det blev paketöppning och därefter ytterligare två överraskningar som jag hade ordnat med i veckan. Han fick två videohälsningar från sina idoler (som ni kanske förstått så brinner Jonathan verkligen för hockeyn) och älskar att spela. Idolerna är inga mindre än Rasmus Dahlin och Peter Forsberg som då skickat sina grattishälsningar till Jonathan, gissa om han blev överlycklig. Klart den bästa presenten han kunnat få. Så kul att få se den glädjen och lyckan i hans ögon, så ett stort tack till Rasmus och Peter som gjorde detta till en perfekt start på hans födelsedag. Ni är fantastiska och det här kommer han att ta med sig och minnas resten av sitt liv. Därefter blev det fika och såklart ivrigt att påbörja att sätta ihop ett av paketen som innehöll ett stort hockeymål med stort skyddsnät kring målet.

Nu sitter jag här i skrivande stund och väntar in födelsedagsbarnet och resten av familjen som varit iväg på hockeymatcher hela dagen. Själv har jag plockat så mycket jag orkat och varit på närakuten och kollat upp min jobbiga hosta och förkylning, jag hade en sänka på 39 och enligt läkaren en rejäl virusinfektion i luftrören. Så jag hoppas jag ska få bli frisk snart för nu är jag inte pigg alls och blir helt matt av att göra minsta möjliga.

DSC05345

SSK tårta till födelsedagsbarnet!
DSC05365

Nöjd över nya hockeymålet.
DSC05395

En växt med pengar och godis i, han fick leta efter sedlarna som han fick av farmor & farfar.
DSC05441DSC05521

DSC05534

Stor kram till dig!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *