Header Image

Trettonbarnsmamman

Mirka Norrström är trettonbarnsmamman i sitt esse som driver en av Sveriges största föräldrarbloggar. Familjen består av Peter 51 år, Mirka 42 år, Kevin 17 år, Linnéa 15 år, Jennifer och Benny 12 år, Selina 11 år, Victor 9 år, Oliver och Alice 8 år, Thor 6 år, Nellie 4 år, Älva 3 år, Lilja 1 år och David, född i februari 2015. Dessutom tre stycken bonusbarn: Emmelie 28 år, Daniel 22 år och Mikaela 21 år. Familjen har även medverkat fem säsonger i Familjen Annorlunda :-) Följ gärna med och läs om mitt smått kaotiska liv:-) Mail: tolvbarnsmamman@hotmail.com

GAAAH…..

Publicerad,

Jag är ringrostig! Inget går som jag vill *surar*! GAAAH!!

Har suttit ett antal timmar för att försöka förverkliga den första dekorations-idéen jag hade men till slut sket jag i den idéen:-(
Jag är skitdålig på att modellera figurer och skulle vilja gå en kurs i just det……Så det blir ingen Pet shop-tårta i alla fall!

Nu tar vi till med reservplanerna…………

11 Kommentarer

  1. Du är säkert inte dålig på det, du har nog bara höga krav på att det ska bli perfekt 🙂 Jag kan inte tänka mig annat än att de faktiskt blev bra.

  2. Men du är SÅ duktig ändå!!

  3. Hei. Bare en ide, kom over en søt blogg, og en ursøt unge som sjunger, over et lite bilde av ungen. Se og hør og se om det er interessant om noen av dine barn har lyst å sjunga? http://thepioneerwoman.com/blog/2010/11/pwactice/
    Kramiz

  4. Lugn de är så i bland blir inte som man har tänkt sig . Jag vet. Hade tänkt baka i dag men har inte gnistan för de än 🙂 Kram

  5. Hej.
    Det är första gången jag tittar in på din blogg.
    All Cred till dig som hinner med, Fina barn har du också.

    Kram Maria
    http://www.iahoglund.blogg.se

  6. Synd att man bor så långt borta :(, annars hade man velat gjort en tårt beställning av dig :).

    Hoppas allt är bra med dig och din familj 🙂
    Gillar er sååå mycket :)<3

    Kika gärna in och kommentera på vår hemsida (kanske inte är så fin hemsida, är inte så bra på att fixa till sånt, men men).

    KRAM på er <3

  7. Tårtan blir säkert super fin ändå!! 🙂

    Kram en 8-barns mamma

  8. Ja, det blir sällan som man tänkt sig, men det brukar lösa sig ändå!
    Tjing!

  9. Vill bara tipsa om denna sida där du kan få tips etc
    Ifokus har mycket mer än detta jag tipsar om..

    http://bakverk.ifokus.se/

  10. åhh synd att det är så långt mellan oss ni där och vi i Östersund,annars hade du med nöje fått låna Lillemans petshop figurer de är jättesöta och du hade kunnat gjort ett "landskap" med dessa<3.

    Kram
    Lotta

  11. Min syster är så himla duktig på att göra tårtor & vill du ha lite inspiration så ta en titt i hennes blogg 🙂
    http://lifeonthesweetside.blogg.se/

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *