Header Image

På Smällen!

Emma är toppbloggare här på LOPPI och driver bloggen På smällen. Den 16:e mars 2013 blev hon och hennes fästman föräldrar till lille Lucas. Hon har precis börjat jobba igen efter 1,5 års mammaledighet, varav sju månader i Brasilien. Här på bloggen får ni läsa om livet som förstagångsmamma, tankar om bebis nr 2, missfall som suger, tips, tester, träning, event och massor av annat! ♥ Vill du göra ett samarbete, sponsra en tävling eller komma i kontakt med mig? Maila mig: pa.smallen@hotmail.se

På smällen på Deers bloggmiddag

Publicerad,

På Smällen är på smällen igen! Hahaha! Det tyckte alla var jättekul på Deers bloggmiddag 🙂 Först hade jag inte tänkt berätta för nån men allt efter tiden gick så sipprade min hemlighet ut mellan mina läppar. Jag har så himla svårt att hålla mig och särskilt när jag presenterade mig som På Smällen! Då blev det ju ännu svårare 🙂

När jag skulle presentera mig för några av bloggerskorna på Deers bloggmiddag så sträckte jag fram handen och sa ”Emma – på smällen” och då sa Prinsmamman som stod precis jämte: ”Fast inte just nu…” Då släppte det helt och hållet för mig, då kunde jag inte hålla mig längre haha! Deer hade ju ordnat lite i smyg så att jag gick runt och minglade med ett ”halvdrucket” champagneglas, men när Prinsmamman sa så rakt på sak så kunde jag bara inte hålla mig längre. Jag ställde ner glaset och sa att jag faktiskt är på smällen igen 😛

 

20140915-211109-76269479.jpg

 Jag och Jannice

På LoppiEventet så var det en del sponsorer som tyckte att det var skojigt att mitt bloggnamn var på På Smällen, men till dom sa jag aldrig nåt. På Deersbloggmiddag hade servitörerna fnissat när Deer instrurerade dom att På Smällen är på smällen så hon ska bara dricka alkoholfritt 🙂 Haha!!

 

 

4 Kommentarer

  1. ラブドール 有用な情報。幸運なことに、あなたのWebサイトを偶然見つけたのですが、なぜこの運命のねじれが以前に起こらなかったのか、私はショックを受けました。ブックマークしました。

  2. Are you looking for who will ’Do My Dissertation For Me?’ We provide support for those looking for ’Dissertaion Writing Services’ or ’Dissertation Help’. We offer services so you can ’Pay Someone To Do Your Dissertation’.
    Do My Dissertation For Me

  3. We provide support for those looking for ’Take my GED for me’ or ’Take my TEAS exam’ solutions. Need help with your GED or TEAS exam? We offer services so you can pay someone to take your GED or TEAS exam, hire someone for exam assistance and solutions.
    Take My GED Exam For Me

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *