Header Image

På Smällen!

Emma är toppbloggare här på LOPPI och driver bloggen På smällen. Den 16:e mars 2013 blev hon och hennes fästman föräldrar till lille Lucas. Hon har precis börjat jobba igen efter 1,5 års mammaledighet, varav sju månader i Brasilien. Här på bloggen får ni läsa om livet som förstagångsmamma, tankar om bebis nr 2, missfall som suger, tips, tester, träning, event och massor av annat! ♥ Vill du göra ett samarbete, sponsra en tävling eller komma i kontakt med mig? Maila mig: pa.smallen@hotmail.se

Behöver snabbt smakråd

Publicerad,

Jag hittar knappt några klänningar som går runt både mig o mage, men här kommer två alternativ. Jag behöver smakråd helst innan 19.00 om jag ska köpa idag!!

20121127-181002.jpg20121127-181008.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20121127-181014.jpg

20121127-181019.jpg20121127-181025.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20121127-181030.jpg

Jag har ingen bh på mig på den blå, men jag har en hemma som jag tänkte ha om jag köper den blå.

11 Kommentarer

  1. Jag röstar för den röda! Du var supersnygg i den 🙂

  2. Den blåa! Supersnyggt!!

  3. Jag tycker att den blå är finast på dig, kanske ett sidenband ovanför magen så du framhäver magen lite mera kanske?

  4. Den rödaaaaaaaa!!!!!!! Så himla fin 🙂 de är den blå oxå men om de är till julfest så tycker jag den röda 🙂 himla fin!!

  5. Om det är julfest vore det ju väldigt matchande med den röda;)
    Men enligt mig tycker jag den blåa, den framhäver dina blåa ögon och dessutom är just den blåa färgen min favvofärg 😀

  6. Den röda :). Var hittade du dem?

  7. Jag tycker den röda, undrar också vart den finns.

  8. Du passar vääääääääldigt bra i blått! Tycker den är festligare
    Kramisar

  9. Nu är jag för sent ute! Men jag tyckte den blå var kanonsnygg gumman! 😀 Även om du var jättfin i den röda med:)

  10. Tack för att ni var så snabba med svar!! Jag har bestämt mig för den blå eller den röda som jag har hemma. Men vilken av dom två får ni gärna rösta på tills imorgon för då måste jag bestämma mig 😛

  11. Nathalie, mamma till Alissa

    Den röda va skit snygg på! 😀

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *