Header Image

Ninaetc

Modeprofilen Nina Johansson har jobbat inom modebranschen i många år. Här kommer får tips om trender och shopping både till dig och dina barn.

Hummer och snorkiga servitriser

Publicerad,

blogg4.jpg

Det är roligt med Paris. Här är servitriserna snorkiga as hell men ändå dricksar man. Mycket konstigt tilltag, skulle aldrig hända hemma. Igår blev det middag på berömda  Costes med trevliga kollegor från Danmark, det visar sig att de ansåg Danmark som väldigt långt efter Sverige vad gäller modejournalistik och utveckling. Vilket är väldigt konstigt med tanke på vilken stor modescen de har. Intressanta diskussioner med andra ord. Å andra sidan kan de ha pratat om shoppingen i Paris, jag vet inte, min danska suger verkligen.

blogg7.jpg

Äter hummerpasta, jag tror att jag spärrar upp ögonen i skräck eftersom jag här, i detta ögonblick, förstår att vi måste skicka in maten igen eftersom den var kall.

blogg8.jpg

Fina danska piger.

blogg9.jpg

Inredningen och charmen är Costes stora styrka.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *