Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Scandic No 25 i Göteborg 

Publicerad,

 

 I helgen har jag varit i underbara Göteborg tre dagar och bott på Scandic No. 25. Ett centralt hotell beläget ett stenkast ifrån tåg- och busstationen, liksom Nordstan shoppingcenter. 
   
 

Hotellet är ett ganska litet, lugnt och mysigt hotell och med en fantastisk frukost. 
   
 

Jag som verkligen älskar frukost älskar Scandics härliga frukostbufféer. De har stor utbud på både varma och kalla rätter, bröd och pålägg. Några favoriter är sålklart äggröra, pannkakor med sylt, grädde, nutella och färsk frukt. 

Scandic No 25 var barnvänligt med både barnstolar och barnmeny i restaurangen. 

Föredrar du någon speciell hotellkedja när du bor på hotell? 

1 Kommentar

  1. Mysigt Scandic eller Choice kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *