Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Babblarna Kalas

Publicerad,

20150331-000403.jpg

Vår helg var minst sagt fylld med en massa kalasande. Den började med bröllop sen 5-årskalas och avslutades med ett väldigt gulligt Babblarna 1-årskalas.

Det var den här söta lilla prinsessan Elsa som fyllde hela 1 år.

20150331-000324.jpg

Jag tyckte det var nyss hon föddes, men 1 år går ju verkligen riktigt fort…

20150331-000532.jpg

Hennes mamma & pappa hade ordnat ett sånt fint kalas med en Babblarna tårta.

20150331-000639.jpg

Den var både riktigt fin & god.

Idag finns det verkligen så många olika roliga kalas teman. Det är verkligen roligt att fixa med kalas oxå tycker jag.

Vad är dina barns favorit teman på kalas?

2 Kommentarer

  1. Mysigt här är det fotbollskalas som gäller eller disco kram

  2. hejsan. mitt barnbarn gillar Babblarna, men vart kan man köpa servetter, tallrikar, muggar/glas, balonger, serpentiner..mm..mm med babblarna på.. har letat mig galen.. har du något tips.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *