Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Bath & Body Works på Arlanda

Publicerad,

20150325-154549.jpg

Relativt nyligen öppnade en av mina favorit affärer på Arlanda – Bath & Body Works.

20150325-154450.jpg

Jag älskar verkligen deras produkter och nu slipper man åka till USA för att köpa dem. De har dessutom mini-size på de flesta av deras produkter, vilket betyder att man kan ha dem i handväskan när man reser. Jag har alltid en liten anti-bacterial hand gel & en liten mist i handväskan så man kan fräscha upp sig lite.

Missa nu inte denna affär som ligger på utrikes terminal 5 mellan B och F-piren.

Gillar du Bath & Body Works?

2 Kommentarer

  1. Jag har aldrig provat de produkterna men ska göra det nästa gång jag hamnar på Arlanda. Jag är väldigt förtjust i miniflaskor, just det att man köpa flera olika och prova sig fram till favoriten. (och att man kan ha i handbagaget förstås)

  2. När öppnade dom ?!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *