Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Bangtao marknad i Thailand

Publicerad,

I måndags var vi iväg på den lokala marknaden som är i Bangtao på måndagar & torsdagar.

20150210-175959.jpg

Jag var även iväg på den i torsdags en sväng, men i måndags gick vi hela familjen.

20150210-180051.jpg

Marknaden har allt man kan tänka sig nästan. Kläder, väskor, smycken, solglasögon, leksaker, filmer, men även en stor matmarknad.

20150210-180225.jpg

Jag tycker det är riktigt roligt att gå på marknad och framför allt se allt lokalt som de säljer.

20150210-180349.jpg

Nu var det mest O som shoppade. Han ville ha nya fotbollskläder, ett halsband med en hajtand och sen fick han välja en leksak. Vissa saker är ju super billiga, men det gäller att vara bra på att pruta.

Jag shoppade bara örhängen och en massa tigerbalsam.

Gillar du att gå på marknader?

2 Kommentarer

  1. Älskar att gå på marknad kram Diana

  2. Wow vilka färger och foton. Underbart vackra. Kram Mammaolani

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *