Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Vasaparken – rolig Parklek

Publicerad,

Det finns ju en uppsjö av roliga lekparker i Stockholm och vi brukar försöka gå till olika lekparker. Kanske inte varje vecka. Det blir ofta samma. Men förra helgen var det en riktigt härlig dag och då blev det lek i Vasaparken som ligger i Vasastan.

20150110-213806.jpg

20150110-213829.jpg

Sonen älskar verkligen att klättra. Å där har de både spindelnät som jag kallar detta och klättervägg.

20150110-213948.jpg

Parken var såklart fylld av barn & vuxna, men den är relativt stor, så det finns verkligen plats för många barn.

20150110-214130.jpg

Mössa ifrån Lika Lyx

20150110-214153.jpg

Nästa gång ska vi nog testa skridskobanan, för de har konstis där vilket jag inte visste. Det var ju nämligen plus grader förra helgen och all snö att smält bort, så jag trodde även isen hade smält.

20150110-214325.jpg

Med en stor latte i handen klarar man sig ett par timmar i lekparken, värmande och gott.

Har du någon favorit lekpark? Eller barnen såklart?

3 Kommentarer

  1. Du är världens bästa lekmamma 🙂 kram Diana

  2. Pulkabacken där är också jättebra! Kram

  3. Heeeej igen men nu nere från marken! Kul att ses igår och TACK för att du tog hand om oss så bra och lugnade mig;)

    Kram Kristin

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *