Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

RIMOWA resväskor

Publicerad,

 

Jag är på jakt efter en ny snygg resväska och har kollat runt en del. En som verkligen faller mig i smaken är RIMOWAS resväskor.

 

DSC00848

Jag var på en pressvisning och såg denna snygga vita. Vitt är ju riktigt snyggt, men jag har så svårt att bestämma mig för vilken färg som egentligen är snyggast.

 

DSC00847

Lila är ju en favorit färg, men undrar om inte ett säkert kort är en svart eller grå kanske? En snygg

Vad har du för färg på din resväska?

 

6 Kommentarer

  1. Den röda färgen på den längst fram var ju så snygg.

  2. Det är alltid bra att ha en väska i annan färg än svart för det är lättare att se på bagagebandet då de flesta har svarta väskor. Den lila och vita var ju ursnygga.

    Önskar dig en suverän kväll!

    You Rock!!!

  3. Jag har en grå men skulle absolut ha valt den vita om jag vore dig. Såå fin ju <3

  4. Superfina! 🙂

    Jag har turkos.

    Kram N

  5. Vitt är supersnyggt men hur ser den ut efter ett par behandlingar på och av planet? 😉
    Jag har en röd och efter ett antal resor är den nu både röd och svart, hahaha.
    //Sofie

  6. Jenny Elénius

    Åh, den vita var verkligen supersnygg!!!
    Men frågan är ju hur länge den är snygg… (?)

    Kram!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *