Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Tillbaka i mitt älskade Las Palmas

Publicerad,

Det var ganska exakt 7 månader sen jag var här sist…. I mitt älskade Las Palmas.

20141021-230836.jpg

Trots att det var molnigt när jag kom fram, så är bara utsikten över havet fantastiskt mysig och vacker oavsett väder. 27 grader varmt bjöd Las Palmas på kl 18 ikväll.

20141021-230955.jpg

Tog en promenad längs Las Canteras senare i solnedgången till shoppingcentret för en trevlig date med min vän J som bor här på ön och hennes söta lilla dotter.

20141021-231114.jpg

En riktigt mysig kväll med shopping och många goda skratt – ser fram emot en vinter och hoppas på många turer till Las Palmas i vinter!

1 Kommentar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *