Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Barnens Värld på Åhléns City

Publicerad,

Igår passade jag på och tog med mig Oscar till Barnens Värld på Åhléns City, eftersom vi ändå hade vägarna förbi stan efter dopet.

20140927-201159.jpg

De hade ju flera roliga aktiviteter för barnen. Först stod vi i kö till ballong tillverkningen så O fick en rolig hatt som gjordes av ballongerna. Och sen ville han leka i Lego hörnan.

20140927-201320.jpg

Efteråt ville han ha en ansiktsmålning så stod vi i kö till det och han fick bli Spindelmannen.

20140927-201432.jpg

De var riktigt duktiga de som målade. Å han blev riktigt nöjd och glad för sin Spiderman.

20140927-201502.jpg

Innan vi åkte hem passade vi på och köpte lite olika Lego kartonger. De hade 25 % rabatt på allt Lego, perfekt att ta fram en regnig dag annars sparar jag det till jul… Så kanske har jag redan handlar några julklappar 😉

Har du börjat handla julklappar ännu?

1 Kommentar

  1. sv: Allt är jättebra 🙂
    Hoppas att allt är bra med er också 🙂

    -Farligt med billigt LEGO 😉

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *