Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Radisson BLU Arlandia

Publicerad,

Ute på Radisson BLU Arlandia är det verkligen perfekt att bo innan man ska ut och resa om man ev har en tidig check in dagen efter, eller landar sent när man kommer hem.

20140704-230804.jpg

Vi bokade sviten med ett sovrum och ett vardagsrum, men med en bäddbar soffa för två personer. Perfekt för oss, eftersom O alltid sover i egen säng. Så han fick sitt egna rum.

20140704-230914.jpg

Sängarna var verkligen super sköna och vi har sovit riktigt gott.

20140705-095323.jpg

Utsikten från rummet mot landningsbanan gillade Oscar starkt… Tänkt att få bo med första parkett till flygplanen – lycka för en 4-åring.

20140705-095452.jpg

Nu har vi precis avnjutit en riktigt god frukost buffé i restaurangen och njuter av en kopp kaffe medan O leker i lekrummet.

20140705-095731.jpg

Strax blir det lite mer bad i poolen.

1 Kommentar

  1. Du har ju haft en tävling med en natt på hotellet, har du utsett någon vinnare än? Eller har jag bara missat det?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *