Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Höstlovsmyz dag!

Publicerad,

Idag har jag vart ledig så jag & Oscar har haft en mysig dag tillsammans och bland annat varit i Rålis Parklek och lekt.


Vi hade även en playdate med Moses och hans mamma Emma som är min väninna. De bor i Schweiz men är hemma i Sverige och hälsar på denna veckan.


Vi hade en jätte mysig eftermiddag tillsammans och barnen lekte och hade skoj. Trots att det var höstlov, fint väder och aktiviteter i Rålis Parklek så var det inte alls så många barn.


Vi avslutade eftermiddagen med middag på Mc Donalds och lek i lekrummet med massa andra barn.


Så nu har vi även ökat på Oscars boksamling med två böcker och har alltså två nya böcker att läsa till kvällens sagostund! 🙂

1 Kommentar

  1. Snygg overall med härliga färger!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *