Header Image

Liniz's resor

Liniz är flygvärdinna och älskar att resa. I hennes blogg får du läsa mesta dels om familjens resor, härliga resmålstips, praktiska tips inför resor med barn, men även om hennes vardagsliv och hennes stora intresse för barnkläder och barnmode. Liniz bor med min man och sin 4-årige son på Kungsholmen i Stockholm och på somrarna på Västkusten :) Kontakta mig gärna på; lina_g80@hotmail.com

Mot Göteborg :)

Publicerad,

Nu är vi äntligen på väg mot Göteborg. Det tar ju alltid lite längre tid med allt än planerat… Men så är det ju när man har barn 😉 Oscar var i alla fall jätte trött och somnade på knappt 5 min i bilen. Skönt! Nu hoppas jag han sover hela bilresan så han är pigg & glad när vi kommer fram.


Vi har i alla fall bestämt att vi ska resa hem från västkusten på dagen, när han ska sova. Så vi vet att han garanterat sover 1-2 h då 🙂 Jag undrar bara varför han ofta somnar mycket lättare på dagen än på kvällen? Nån som har en ide?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *