Header Image

Jessica Lagergrens

Jessica är 36 år, bor tillsammans med döttrarna Elsa & Bonnie född 15.05.22 & 19.07.04, och katten Signe. Kontakt: [email protected] Tillsammans med Angelica Lagergren gör Jessica humorpodden TVILLINGPODDEN. Nominerad till Årets Podcast i Stora Influencerpriset 2017. Nominerad till Årets Personliga blogg, Årets nykomling och Årets podcast i Finest Awards 2016. Vinnare av Walles&Glantz pris "Årets Föräldrablogg 2015". De produkter jag recenserar returneras efter genomförd recension.

Framme på västkusten!

Publicerad,

Nu är jag och Angelica nere i Göteborg och vi har hoppat in på vårt hotellrum. Vi ska ha skönhetskväll på Akademikliniken här i Göteborg ikväll. Det ska bli superkul att träffa er som har anmält er till kvällens event.

Det är längesen jag var i den här stan och det var lite svårt att hitta. Jag tycker att Gbg är supermysigt och jag ska passa på att ta en promenad imorgon innan vi flyger hem igen. Har ni något bra tips på lunchställe som man absolut inte får missa när man är här?

IMG_4333

7 Kommentarer

  1. Göteborg är fantastiskt!!
    Atelier är restaurangen på hotell Pigalle, toppen lunch och super fint! Dorsia är också bra, inredningen är som ett marokanskt smyckeskrin exploderat.
    Mr P och Toso är suvve men har kanske bara lunch på helgerna, osäker.

  2. Gillar ni rawfood rekommenderar jag Open New Doors. Ett litet men mysigt ställe precis vid vattnet och väldigt centralt. De har fantastiska bakverk som är sockerfria och raw. Älskar’t!

  3. min lillebror jobbar på Mr.P, gå dit och ät lunch vet ja 😉

  4. Så himla himla fina ni är!
    Bilade ganska långt ensam igår, vilket ju i vanliga fall är så himla tråkigt. Just igår var det inte det dock, eftersom jag hade dig och Angelica som sällskap hela vägen i form av Tvillingpodden. Helt fantastiskt, kändes som om jag hade med mig två bästisar som satt i baksätet och tiden gick i ett nafs medan jag skrattade och grät och hmm:ade instämmande om vart annat (men mest skrattade, så klart). Ni är såna härliga glädjespridare, och i synnerhet ditt hjärtliga skratt Jessica smittar verkligen av sig. Hoppas ni aldrig slutar med det ni håller på med, världsbäst och riktiga humörhöjare är ni. Puss på er!

  5. Pigalle!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *