Header Image

Jannice

Jannice Skoglund. 34 år. Härnösand. <br> <br> Introvert. En aning högkänslig. Drömmare. Sökare. Mamma. Fru. <br> <br> Jag försöker sakta men säkert att hitta nya vägar i livet som till slut ska leda mig fram till ett hälsosamt och meningsfullt liv. Att hitta en skön balans. Att få må bra inifrån och ut. Att bli piggare, gladare och bli kvitt min låggradiga inflammation. <br> <br> Här får du följa med mig på resan. <br> Djupare funderingar, vardagsbetraktelser, foton och lite annat smått och gott kommer du att få ta del av här :) <br> <br> FÖR KONTAKT ELLER SAMARBETEN: janniceskoglund@outlook.com <br> <br> Hoppas du finner bloggen intressant och att du kommer tillbaka ♥ <br> Kram!

Måndag och nedräkning.

Publicerad,

God morgon!
Måndag igen och ny vecka, nedräkningen till skolavslutningarna och lite semester har börjat.
Jag vet inte varför men jag har sovit skitdåligt de senaste 2 nätterna, har vaknat hur många gånger som helst och när klockan ringde imorse så ville jag inget hellre än att sova vidare.

Det här är en vecka med mycket olika aktiviteter för barnen och inga riktiga skoldagar.., det ska cyklas till smitingen, spelas fotboll, nattvandras, städas och ha det allmänt mysigt fram till fredag då det är skolavslutning.
Jag har tagit semester hela nästa vecka och 3 dagar veckan efter det. Ska bli riktigt skönt! Sedan jobbar jag några veckor innan jag går hem på min ”riktiga” semester =)
Som jag längtar efter att få göra lite det vi känner för. Kunna träna på morgonen, läsa böcker och vara ute i solen (som förhoppningsvis håller sig framme)!

Nu kickar vi igång den här veckan! ♥

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *