Header Image

FinaStina

Hej och välkommen till mitt nya hem på Loppi.se!

Profile Avatar

I dag är en sådan dag…

Publicerad,

Då jag skulle vilja lämpa av småglina på någon annans ansvar. Packa ett litet handbagage, åka ut till Arlanda, blunda,peka och tjoff  iväg. Om det inte är för mycket begärt så gärna till någon storstad på andra sidan atlanten med bra shoppingmöjligheter. Tror dessvärre inte att det kommer att hända sååå istället så tänkte jag ta mig an två tidningar som jag har köpt, den ena (Damernas värld) köpte jag strax innan nyårsafton och den andra (mama) kom i brevlådan vid ungefär samma tidpunkt….. 😉  Någon som känner igen sig?

Shoppingmöjligheterna är ju rätt begränsade här ute på bonnvischan så jag tackar allt som oftast gud (men inte för vintern och tjocka ytterkläder under tidiga morgnar..) för nätshopping. Just detta nummer av DV inriktar sig väldigt mycket på skönhet, perfekt…. inte så billigt kanske…men men..lite skoj måste man ju ha…tror att min käre make samtycker… 😉

2 Kommentarer

  1. Haha..jag känner igen mig. Jag har också också den där mama tidningen och en inredningstidning som jag inte har läst.
    Man hinner ju knappt kliva upp så ska man lägga sig. När ska man ha tid och läsa?

  2. Jamen precis. Och alla böcker man vill läsa. Men jag är sån som läser mycket i perioder. 3-4 böcker på någon månad sen går det några månader och så 3-4 böcker igen. Det där med läsandet är något jag verkligen saknar faktiskt. 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *