Header Image

Mammaliv i Nashville

Jennys blogg handlar om livet som mamma i Nashville, USA. Hon är gift med Andrew, har sonen August 3.5 år samt dottern Astrid född i Juli 2014. Här kommer du kunna läsa mycket om mammalivet, om hennes jobb som PR-ansvarig på Polarn & Pyret USA, eko-inspiration, Yoga, livet i USA, barnkläder & mycket annat. En ärlig blogg om allt som händer i livet. Jag hoppas ni kommer trivas ♡

Rensa Rensa Rensa

Publicerad,

Fick världens ryck idag innan städerskorna kom & började tok-rensa i alla skåp & lådor i huset.
Slängde halva badrummet & nu är det snart dags för köket.
HUR kan man samla på sig så mycket skräp på så kort tid??
Det känns som jag rensade nyss, men ändå kunde jag slänga massvis med skrot!

Blir fö. på ca världens sämsta humör då jag rensar. Typ supersnäsig & fokuserad till 1000.
Sedan efter, när allt är klart, blir jag världens gladaste människa.
Snacka om att vara ”in the zone”, haha.

Nä nu åker vi till Starbucks! Astrid måste sova & August fick bestämma vad vi skulle göra. Klagar inte på hans beslut 😉
jennybenny
Älskade hjärtat mitt <3

7 Kommentarer

  1. Vi är i flyttbanorna och vi måste göra detsamma, vilket jag inte ser fram emot, men det kommer att bli så skönt att göra sig av med gammalt skräp!

    • Men ska ni flytta?? Jag hänger inte riktigt med i bloggvärlden just nu! Måste in & läsa lite 🙂

  2. Men alltså, köper du kaffe ute!? Det som är sååååååå dyrt 😉

  3. Så skönt att rensa! Jag har kommit in i en rensperiod nu. Önskar att jag skulle flytta, då skulle jag verkligen kunna göra mig av med en massa skrot.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *