Blogg Loppi

Påskpyssel i Kungsbacka

Imorse när jag skulle köra Lille M till förskolan så funkade inte mina bromsar på bilen ”igen” (blir så trött). Det var bara att ge upp. Det fick bli en mamma-son-påskpyssel-dag istället. Under frukosten så förberedde jag Lille M på vad vi skulle hitta på och det kändes som
Vi skulle få en jättemysig dag :-)
Nu, sju timmar senare sitter jag helt utpumpad på soffan intill mitt hjärta (som tar en middagslur). Det enda som blivit pysslat är lite påskris och det var under stora protester & mycket tårar. Istället har det röjts runt både ute och inne i 100 knop så denna lilla mamma är helt slut (& då har bara halva dagen gått). Snart vaknar Lille M utsövd, laddad och redo för mer bus.

20120329-143307.jpg

20120329-143320.jpg

 
Kategori Familjeliv, Lille M, Pyssel | Etiketter , , , | 2 kommentarer

2 kommentarer till “Påskpyssel i Kungsbacka

  1. ylwa ylwa skriver:

    Härligt med starka fina påskfärger. Och med tanke på återvinning, perfekt med chokladägg i påskriset, kan man äta upp dom då påsken är över….om det nu är några kvar då. ;)

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...

Network-wide options by YD - Freelance Wordpress Developer