Blogg Loppi

Hemmaprojekt

 

Det blev ingen joggingrunda igår utomhus, inte heller någon start på mitt nya projekt.

För när jag ska ha något och inte hittar det ger jag upp direkt. Som igår,  hittade jag inte mina nya joggingbyxor som jag vill ha så då blev det ingen joggingtur. Kanske var det inte bara joggingbyxorna som gjorde att jag hellre stannade hemma och åt nybakade scones men det känns bättre att skylla på träningsbyxorna.

Efter frukosten och mitt i kaoset med barnen som retas med varandra letade jag som en tok efter en spegel som jag ska ha till mitt nya hemmaprojekt. Men förstås hittade jag inte den heller så då gav jag upp det också.

Nya tag idag!

 

 
Kategori Vardag | 2 kommentarer

2 kommentarer till “Hemmaprojekt

  1. Anna-Karin skriver:

    Nybakade scones stannar man ju gärna hemma för :) .

  2. Jessika skriver:

    Hej!

    Vilken fin blogg du har, gillar mixen av inlägg, fina bilder i olika stilar!

    Glad sommar!
    /Jessika

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...

Network-wide options by YD - Freelance Wordpress Developer